Andrzej Piaseczny Wzrost

Andrzej Piaseczny – poznaj wzrost, karierę i sekrety popularnego Piaska!

Posted on

Andrzej Piaseczny, znany również jako Piasek, to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Jego kariera trwa już ponad trzy dekady, a przez ten czas zyskał szerokie grono fanów. Jednym z często pojawiających się pytań na jego temat jest: ile wzrostu ma Andrzej Piaseczny?

Wzrost Andrzeja Piasecznego

Według różnych źródeł, wzrost Andrzeja Piasecznego wynosi około 180 cm [1][2]. Jest to zatem przeciętny wzrost dla mężczyzny w Polsce, gdzie średnia wynosi 178,7 cm [3].

Choć nie wyróżnia się on szczególnie na tle innych osób, to jego sceniczna charyzma i wyjątkowy głos sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę publiczności.

Kariera muzyczna Piasecznego

Andrzej Piaseczny swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach 80. XX wieku, występując w zespołach Mafia i Woo Boo Doo [4]. Jednak prawdziwą sławę zyskał dzięki udziałowi w zespole Sektor A, z którym nagrał takie hity jak “Łatwopalni” czy “Nie zmienisz mnie” [5].

W 1998 roku Piasek zdecydował się na solową karierę i wydał swój debiutancki album “Piasek” [6]. Płyta odniosła duży sukces, a single “Znam drogę swą” i “Wciąż bardziej obcy” stały się radiowymi przebojami.

Od tego czasu Andrzej Piaseczny regularnie wydaje nowe albumy i single, które niezmiennie cieszą się popularnością wśród słuchaczy.

Poza działalnością stricte muzyczną, Piaseczny brał udział w wielu programach telewizyjnych. Był trenerem w “The Voice of Poland” oraz jurorem w “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” [7][8]. Dzięki swojej charyzmie i poczuciu humoru zyskał sympatię telewidzów i umocnił swoją pozycję na polskiej scenie rozrywkowej.

Ciekawostki o Andrzeju Piasecznym

 • Piasek jest nie tylko utalentowanym piosenkarzem, ale także autorem tekstów. Napisał słowa do wielu swoich utworów, w tym do przeboju “Chodź, przytul, przebacz” [9].
 • W 2003 roku Piaseczny zdobył tytuł Wokalisty Roku w plebiscycie czasopisma “Polityka” [10].
 • Andrzej Piaseczny angażuje się w działalność charytatywną. Wielokrotnie brał udział w koncertach i akcjach wspierających potrzebujących, takich jak “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” [11].
 • Prywatnie, Piasek jest wielkim miłośnikiem psów. Często publikuje ich zdjęcia na swoich profilach w mediach społecznościowych [12].

Podsumowanie

Andrzej Piaseczny, mimo że jego wzrost nie wyróżnia go na tle innych gwiazd, to dzięki swojemu talentowi i pracowitości od lat utrzymuje się na szczycie polskiej sceny muzycznej. Jego charakterystyczny głos, autorskie teksty i sceniczna charyzma sprawiły, że zyskał szerokie grono wiernych fanów.

Piasek to nie tylko znany piosenkarz, ale także osobowość telewizyjna i zaangażowany społecznie artysta. Bez wątpienia jest on jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dekad.

Źródła:

 1. https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/andrzej-piaseczny-wiek-wzrost-waga-dzieci-zona-aa-ESQv-G8zZ-pPot.html
 2. https://jakkupowac.pl/artykul/andrzej-piaseczny-wiek-wzrost-waga-dzieci-zona/
 3. https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/charakterystyka-ludnosci-i-gospodarstw-domowych-w-2021-roku-wyniki-spisu-ludnosci-i-mieszkan-2021,51,1.html
 4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Piaseczny#Kariera
 5. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mafia_(zespół_muzyczny)
 6. https://pl.wikipedia.org/wiki/Piasek_(album)
 7. https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Voice_of_Poland
 8. https://pl.wikipedia.org/wiki/Twoja_twarz_brzmi_znajomo
 9. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Piaseczny#Dyskografia
 10. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/muzyka/1957645,1,plebiscyt-na-wykonawce-roku—andrzej-piaseczny.read
 11. https://www.wosp.org.pl/final/28/relacje/piasek-i-gwiazdy-graja-z-wosp
 12. https://www.instagram.com/andrzejpiaseczny_official/