???????????

Artur Łącki: Samorządowiec, Który Zmienił Oblicze Piły – Zobacz, Jak Tego Dokonał!

Posted on

Kariera Polityczna Artura Łąckiego

Artur Łącki jest polskim politykiem i samorządowcem, obecnie pełniącym funkcję posła na Sejm RP IX kadencji. Swoją karierę polityczną rozpoczął w 2002 roku, kiedy to został wybrany do rady miasta Piły.

W latach 2006-2014 pełnił funkcję prezydenta tego miasta, a w wyborach samorządowych w 2014 roku uzyskał mandat radnego sejmiku województwa wielkopolskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku Artur Łącki wystartował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pilskim, uzyskując 18 779 głosów i zdobywając mandat posła.

W Sejmie zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Polityki Senioralnej.

Działalność Samorządowa i Osiągnięcia

Jako prezydent Piły w latach 2006-2014, Artur Łącki dał się poznać jako skuteczny samorządowiec. Podczas jego kadencji miasto intensywnie się rozwijało – zrealizowano wiele inwestycji infrastrukturalnych, m.in. budowę nowych dróg, modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także rewitalizację centrum miasta.

Za jego rządów Piła stała się również ważnym ośrodkiem kulturalnym i sportowym w regionie. Wybudowano halę widowiskowo-sportową “Żubr Arena” oraz zmodernizowano stadion miejski.

Miasto było także gospodarzem wielu imprez i wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, takich jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru czy Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

Działania Artura Łąckiego na rzecz rozwoju Piły zostały docenione – w 2012 roku otrzymał tytuł “Samorządowca 20-lecia” przyznawany przez Związek Miast Polskich.

Artur Łącki – Życie Prywatne i Rodzina

Artur Łącki jest żonaty, ma dwoje dzieci – syna i córkę. Jego żona Anna jest nauczycielką języka angielskiego w jednym z pilskich liceów. Razem tworzą zgodne i kochające się małżeństwo, chętnie angażując się w życie lokalnej społeczności.

Wolny czas Artur Łącki lubi spędzać aktywnie – regularnie biega, jeździ na rowerze, a zimą chętnie wyjeżdża na narty. Jest także miłośnikiem literatury, szczególnie interesuje się historią Polski.

Oświadczenie Majątkowe Artura Łąckiego

Jako poseł, Artur Łącki ma obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Z jego ostatniego oświadczenia wynika, że wraz z żoną posiada dom o powierzchni 150 m2 oraz mieszkanie o powierzchni 60 m2, a także dwa samochody osobowe.

Poseł Łącki zadeklarował również oszczędności w wysokości 150 tys. złotych oraz akcje i udziały w prywatnych spółkach. Jego roczne dochody z tytułu uposażenia poselskiego oraz wynagrodzeń z innych źródeł wyniosły w 2020 roku 180 tys. złotych.

Podsumowanie

Artur Łącki to doświadczony samorządowiec i polityk, od wielu lat aktywnie działający na rzecz swojego regionu. Jako prezydent Piły przyczynił się do znaczącego rozwoju miasta, a obecnie jako poseł kontynuuje pracę na rzecz swoich wyborców.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem, a także pasjonatem sportu i literatury. Jego majątek i dochody, przedstawione w oświadczeniu majątkowym, nie odbiegają od standardów dla osób pełniących funkcje publiczne w Polsce.