Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · June 23, 2024

Basia Kurdej-Szatan: Od scen musicalowych do gwiazd polskiego show-biznesu

Barbara Kurdej-Szatan to postać, która od lat nie schodzi z pierwszych stron gazet i ekranów telewizorów. Aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna – kobieta o wielu twarzach, której talent i osobowość podbiły serca widzów w całej Polsce.

Gwiazda musicali i debiut aktorski

Basia Kurdej-Szatan, a właściwie Barbara Dominika Kurdej-Szatan, urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Od dziecka marzyła o scenie, rozwijając swoje wokalne i aktorskie pasje. Jako nastolatka śpiewała w** chórze kameralnym Cantores Opolienses**, a następnie kształciła wokal na Wydziale Wokalno-Estradowym Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jej prawdziwym debiutem artystycznym stały się jednak role w popularnych musicalach.

Widzowie po raz pierwszy mogli ją zobaczyć na scenie w spektaklach takich jak “Romeo i Julia” czy “Grease”. Talent wokalny i sceniczny Basi Kurdej-Szatan szybko zostały docenione, a ona sama stała się rozpoznawalną gwiazdą musicalową.

Przełomowa rola w “M jak miłość” i kariera aktorska

P prawdziwym przełomem w karierze Basi Kurdej-Szatan okazał się udział w popularnym serialu TVP “M jak miłość”. Wcielając się w postać Joanny Chodakowskiej (wcześniej Tarnowskiej), aktorka zyskała ogromną popularność i sympatię widzów. Rola w “M jak miłość” otworzyła jej drzwi do kolejnych produkcji telewizyjnych i filmowych. Zagrała między innymi w serialach “W rytmie serca”, “Przyjaciółki”, a także filmach “Dzień dobry, kocham cię!” czy “Porady na zdrady 2”.

Basia Kurdej-Szatan udowodniła swoją wszechstronność aktorską, sprawdzając się zarówno w rolach komediowych, dramatycznych, jak i sensacyjnych. Jej talent i charyzma sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek swojego pokolenia.

Basia Kurdej-Szatan – prezenterka i osobowość telewizyjna

Basia Kurdej-Szatan nie ogranicza się jednak wyłącznie do aktorstwa. Widzowie mogą ją również zobaczyć w roli prezenterki telewizyjnej. Prowadziła z powodzeniem wiele programów rozrywkowych, takich jak “Taniec z gwiazdami” czy “Poczuj się jak Małgosia Rozenek”.

Jej żywiołowość, poczucie humoru i umiejętność prowadzenia dialogu sprawiają, że doskonale czuje się w roli gospodyni programów telewizyjnych.

Życie prywatne Basi Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan jest szczęśliwą żoną reżysera Rafała Szatana. Para pobrała się w 2011 roku i doczekała się dwójki dzieci – córki Hanny i syna Henryka. W mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie (@kurdej_satan), chętnie dzieli się swoim szczęśliwym życiem rodzinnym, publikując urocze zdjęcia i relacje z podróży.

Basia Kurdej-Szatan znana jest również z nienagannego stylu i zamiłowania do mody. Zawsze wygląda perfekcyjnie, zarówno na ekranie, jak i w życiu prywatnym. Media śledzą jej stylizacje, a ona sama inspiruje wiele kobiet swoim wyglądem.

Basia Kurdej-Szatan w social media – bliżej fanów

Basia Kurdej-Szatan aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie (@kurdej_satan) obserwuje ją ponad 1,5 miliona użytkowników. Dzieli się tam nie tylko swoją pracą zawodową, ale również życiem codziennym, podróżami, przemyśleniami i zdjęciami rodziny. Znana jest z bezpośredniego i ironicznego