Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · May 26, 2024

Danzel: wszystko, co musisz wiedzieć o królu parkietu! Wiek, życie prywatne, kariera i nieznane fakty o gwieździe “Pump It Up!”

Biografia Danzela

Danzel, właściwie Johan Waem, to belgijski piosenkarz i autor tekstów, urodzony 9 listopada 1976 roku w Beveren w Belgii[1]. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 90., kiedy to zaczął występować w różnych klubach i na festiwalach w Belgii i Holandii.

Wiek Danzela w 2024 roku

W 2024 roku Danzel będzie miał 48 lat. Urodził się bowiem w 1976 roku, co oznacza, że w listopadzie 2024 roku obchodzić będzie swoje 48. urodziny[2].

Życie prywatne Danzela

Danzel jest bardzo dyskretny jeśli chodzi o jego życie prywatne. Wiadomo, że jest w związku małżeńskim i ma dwójkę dzieci – syna i córkę[3]. Piosenkarz stara się chronić prywatność swojej rodziny i rzadko pokazuje się z nią publicznie.

Kariera muzyczna Danzela

Przełomowym momentem w karierze Danzela był rok 2004, kiedy to wydał swój debiutancki singiel “Pump It Up!”[4]. Utwór ten stał się międzynarodowym hitem i dotarł do Top 10 list przebojów w wielu krajach, w tym do 1. miejsca w Belgii, Holandii, Australii i Polsce.

Sukces “Pump It Up!” otworzył Danzelowi drzwi do dalszej kariery. W 2005 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu “Danzel”[5]. Znalazły się na nim takie przeboje jak “You Spin Me Round (Like a Record)”, “Put Your Hands Up in the Air” czy “My Arms Keep Missing You”.

W kolejnych latach Danzel kontynuował wydawanie singli i albumów. W 2007 roku ukazał się jego drugi krążek “Unlocked”, a w 2011 – “Elevate”[6]. Wśród jego innych znanych utworów wymienić można m.in. “Clap Your Hands”, “Forever” czy “Undercover”.

Dyskografia Danzela

 • “Danzel” (2005)
 • “Unlocked” (2007)
 • “Elevate” (2011)

Nagrody i osiągnięcia Danzela

Przez lata swojej kariery Danzel zdobył wiele nagród i wyróżnień. W 2004 roku otrzymał m.in. nagrodę MTV Europe Music Award w kategorii Best Dutch & Belgian Act[7]. Był także wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, takich jak Eska Music Awards czy TMF Awards.

Koncerty i występy Danzela

Danzel jest artystą, który dużo koncertuje. Ma na swoim koncie występy na największych festiwalach muzycznych w Europie, takich jak Tomorrowland, Sunrise Festival czy Sensation White[8]. Wielokrotnie odwiedzał także Polskę, dając niezapomniane koncerty dla polskiej publiczności.

Danzel w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

W 2021 roku Danzel wziął udział w 15. edycji popularnego programu rozrywkowego “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, emitowanego na antenie telewizji Polsat[9]. W każdym odcinku wcielał się w inną gwiazdę muzyki, prezentując na scenie jej największe przeboje. Ostatecznie zajął 5. miejsce w finale programu.

Podsumowanie

Danzel to uznany belgijski piosenkarz, który na scenie muzycznej obecny jest już od ponad dwóch dekad. Ma na swoim koncie wiele ponadczasowych hitów, które znane są i lubiane przez fanów na całym świecie. Choć w 2024 roku będzie obchodził już 48. urodziny, wciąż pozostaje aktywny zawodowo i regularnie koncertuje, dostarczając swojej publiczności niezapomnianych wrażeń. Jego znak zodiaku to Skorpion[10].

Źródła

 1. https://en.wikipedia.org/wiki/Danzel
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Danzel
 3. https://muzotakt.pl/artykuly/14829/danzel-prywatnie-zona-dzieci-zycie-rodzinne
 4. https://www.discogs.com/Danzel-Pump-It-Up/master/95879
 5. https://www.discogs.com/Danzel-Danzel/master/465538
 6. https://www.discogs.com/Danzel-Elevate/release/6435814
 7. https://en.wikipedia.org/wiki/Danzel#Awards_and_nominations
 8. https://www.songkick.com/artists/400464-danzel/gigography
 9. https://muzotakt.pl/artykuly/19669/danzel-twoja-twarz-brzmi-znajomo-ktora-edycja
 10. https://muzotakt.pl/artykuly/18547/danzel-znak-zodiaku