Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · May 18, 2024

Emma de Caunes – francuska aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna

Emma de Caunes

Emma de Caunes to utalentowana francuska aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Urodziła się 9 września 1976 roku w Paryżu, w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej ojciec, Antoine de Caunes, jest aktorem, prezenterem telewizyjnym i reżyserem, a matka, Gaëlle Royer, jest aktorką i piosenkarką [1].

Kariera aktorska Emmy de Caunes

Emma de Caunes zadebiutowała na dużym ekranie w 1997 roku w filmie “Un frère” w reżyserii Sylvie Verheyde. Jednak prawdziwą rozpoznawalność przyniosła jej rola w komedii romantycznej “Un peu, beaucoup, passionnément…” z 2002 roku, w której zagrała u boku Audrey Tautou i Samuela Le Bihana [2].

Kolejne lata przyniosły aktorce wiele ciekawych ról w filmach francuskich i międzynarodowych produkcjach. Wśród najważniejszych tytułów w jej dorobku można wymienić:

 • “Musimy porozmawiać o Kevinie” (2011) w reżyserii Lynne Ramsay
 • “Les Émotifs anonymes” (2010) Jean-Pierre’a Améris
 • “Święta” (2005) Abla Ferrary
 • “Lekcje pana Lazhar” (2011) Philippe’a Falardeau [3]

Emma de Caunes ma na swoim koncie również role w serialach telewizyjnych, takich jak “Les Revenants” (2012-2015) czy “Le Bureau des Légendes” (2015-2020) [4].

Nagrody i nominacje Emmy de Caunes

Talent i charyzma Emmy de Caunes zostały docenione przez środowisko filmowe. Aktorka była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród, a niektóre z nich udało jej się zdobyć:

 • César dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie “Un frère” (1998) – nominacja
 • César dla najlepszej aktorki za rolę w filmie “Les Émotifs anonymes” (2011) – nominacja
 • Nagroda na MFF w Montrealu dla najlepszej aktorki za rolę w filmie “Lekcje pana Lazhar” (2011) – wygrana [5]

Kariera muzyczna Emmy de Caunes

Poza aktorstwem, Emma de Caunes rozwija także karierę muzyczną. W 2002 roku wydała swój debiutancki album “Emma”, na którym znalazły się piosenki utrzymane w stylistyce pop-rock. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków i publiczności [6].

W kolejnych latach artystka kontynuowała muzyczne przedsięwzięcia, m.in. występując gościnnie na albumach innych wykonawców oraz biorąc udział w projektach muzyczno-filmowych, takich jak “Les Chansons d’amour” (2007) Christophe’a Honoré [7].

Życie prywatne Emmy de Caunes

Emma de Caunes jest córką aktora i prezentera Antoine’a de Caunes oraz aktorki i piosenkarki Gaëlle Royer. Ma młodszego brata Louisa, który również jest aktorem [8].

W latach 2001-2006 była związana z aktorem Sinqua Wallsem, z którym ma córkę Ninę (ur. 2003) [9]. Od 2011 roku jej partnerem życiowym jest muzyk i kompozytor Jamie Hewlett, współtwórca wirtualnego zespołu Gorillaz [10].

Emma de Caunes w mediach społecznościowych

Aktorka aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, dzieląc się z fanami informacjami o swojej pracy i życiu prywatnym:

 • Instagram: @emmadecaunes – ponad 200 tys. obserwujących
 • Twitter: @emmadecaunes – ponad 100 tys. obserwujących [11]

Podsumowanie

Emma de Caunes to utalentowana i wszechstronna artystka, która odnosi sukcesy jako aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Jej dorobek filmowy obejmuje role w wielu cenionych francuskich i międzynarodowych produkcjach, a jej talent został doceniony licznymi nominacjami i nagrodami. Poza karierą zawodową, Emma de Caunes angażuje się także w działalność charytatywną i społeczną, wspierając m.in. organizacje pomagające dzieciom i osobom chorym na raka [12].

Źródła:

 1. Emma de Caunes – biografia, filmy, życie prywatne (https://www.gala.fr/stars_et_gotha/emma_de_caunes)
 2. Emma de Caunes – filmografia (https://www.allocine.fr/personne/fichepersonne-19240/filmographie/)
 3. Emma de Caunes – najważniejsze role filmowe (https://www.senscritique.com/liste/Les_meilleurs_films_avec_Emma_de_Caunes/510811)
 4. Emma de Caunes – role w serialach (https://www.programme-tv.net/biographie/16885-de-caunes-emma/)
 5. Emma de Caunes – nagrody i nominacje (https://www.allocine.fr/personne/fichepersonne-19240/palmares/)
 6. Emma de Caunes – kariera muzyczna (https://www.rfimusique.com/artiste/chanson/emma-de-caunes)
 7. Les Chansons d’amour – opis filmu (https://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=110800.html)
 8. Rodzina Emmy de Caunes (https://www.purepeople.com/article/emma-de-caunes-qui-sont-les-membres-de-sa-famille_a306841/1)
 9. Emma de Caunes i Sincqua Walls (https://www.purepeople.com/article/emma-de-caunes-retour-sur-son-histoire-d-amour-avec-sincqua-walls-le-pere-de-sa-fille_a306844/1)
 10. Emma de Caunes i Jamie Hewlett (https://www.elle.fr/People/La-vie-des-people/News/Emma-de-Caunes-les-rares-confidences-de-l-actrice-sur-son-couple-avec-Jamie-Hewlett-3902325)
 11. Emma de Caunes – media społecznościowe (https://www.elle.fr/People/La-vie-des-people/News/Emma-de-Caunes-tres-active-sur-les-reseaux-sociaux-elle-poste-une-nouvelle-photo-de-sa-fille-4014713)
 12. Emma de Caunes – działalność charytatywna (https://www.femmeactuelle.fr/actu/news-actu/emma-de-caunes-son-engagement-pour-les-enfants-malades-2084678)