Gracjan Szadziński

Gracjan Szadziński – Berserker’s Team Stargard: Polski “Terminator” w Wadze Lekkiej KSW

Posted on

Gracjan Szadziński, powszechnie znany jako “Terminator“, to polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), reprezentujący prestiżowy klub Berserker’s Team Stargard. Urodzony w 1992 roku, Szadziński zadebiutował zawodowo w 2015 roku i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników wagi lekkiej w organizacji KSW.

Początki Kariery i Droga do KSW

Gracjan Szadziński swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął już w wieku 10 lat, trenując boks. Później dołączył do klubu MMA, gdzie szlifował swoje umiejętności w dziedzinach takich jak jiu-jitsu, zapasy i muay thai.

Jego ciężka praca i talent zostały zauważone, a w 2015 roku zadebiutował on jako zawodowiec w organizacji MMA.

Pierwsze lata jego kariery upłynęły na budowaniu doświadczenia i zdobywaniu coraz to większej liczby zwycięstw. Stoczył kilka pojedynków na mniejszych galach, gdzie szybko zyskiwał rozpoznawalność wśród polskich fanów MMA.

Jego dynamiczny, agresywny styl walki i nieprzeciętna kondycja fizyczna przyciągały uwagę widzów.

Debiut w KSW i Pierwsze Sukcesy

W 2017 roku Szadziński zadebiutował w organizacji KSW, uznawanej za największą polską federację MMA. Jego pierwsze starcie w tej organizacji okazało się sukcesem, a Gracjan pokonał doświadczonego rywala, Tomasza Oświecińskiego, przez techniczny nokaut w 3. rundzie.

Kolejne zwycięstwa tylko utwierdziły pozycję Szadzińskiego w wadze lekkiej KSW. Między 2017 a 2019 rokiem stoczył łącznie 6 walk, z których większość wygrywał w imponującym stylu.

Jego zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Marcin Wrzosek czy Łukasz Chlewicki tylko umocniły jego reputację jako jednego z najbardziej obiecujących polskich zawodników MMA.

Walka o Pas Mistrzowski i Poszukiwanie Rewanżu

Po serii udanych występów Gracjan Szadziński otrzymał możliwość walki o pas mistrzowski wagi lekkiej KSW.

W 2019 roku zmierzył się z będącym wtedy mistrzem, Marianem Ziółkowskim. Był to pojedynek, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród fanów MMA w Polsce. Niestety, w tej walce to Ziółkowski okazał się lepszy i pokonał Szadzińskiego jednogłośną decyzją sędziów.

Porażka ta była dla Gracjana ogromnym ciosem, ale nie złamała go. Wiedział, że ma potencjał, by kiedyś powrócić i sięgnąć po upragniony pas mistrzowski. W kolejnych pojedynkach udowadniał, że jest zawodnikiem światowej klasy, pokonując rywali takich jak Artur Sowiński czy Antun Račić.

Powrót do Walki o Pas i Wygrana z Ziółkowskim

W 2021 roku Szadziński ponownie otrzymał szansę na walkę o tytuł mistrza wagi lekkiej KSW. Tym razem los okazał się dla niego łaskawszy – Gracjan zdominował Mariana Ziółkowskiego, zdobywając pas przez techniczny nokaut w 2.

rundzie. Był to moment triumfu dla polskiego zawodnika, który w końcu mógł cieszyć się z długo wyczekiwanego sukcesu.

Zdobycie pasa mistrzowskiego było ukoronowaniem ciężkiej pracy i determinacji Szadzińskiego. Pokonanie Ziółkowskiego, który wcześniej go pokonał, było słodką zemstą i dowodem na to, że Gracjan należy do ścisłej czołówki polskich zawodników MMA.

Obrona Tytułu i Dalsze Sukcesy

Po zdobyciu tytułu mistrza wagi lekkiej, Gracjan Szadziński z sukcesem bronił swojego pasa w kolejnych walkach. Pokonał takich rywali jak Maciej Kazieczko czy Mateusz Legierski, umacniając swoją pozycję na szczycie kategorii lekkiej KSW.

Poza sukcesami w klatce, Szadziński angażuje się również w działalność charytatywną. Wspiera między innymi Fundację Jaśka Meli “Pełna Kultura”, pomagając dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Bilans Walk i Osiągnięcia Gracjana Szadzińskiego

Gracjan Szadziński stoczył dotychczas 16 zawodowych walk MMA, z których 13 wygrał, 3 przegrał. Wśród jego zwycięstw znajdują się takie nazwiska jak Tomasz Oświeciński, Marcin Wrzosek, Łukasz Chlewicki, Artur Sowiński czy Antun Račić.

Jego największym sukcesem było zdobycie oraz obrona pasa mistrzowskiego wagi lekkiej KSW. Pokonał on w walce o tytuł Mariana Ziółkowskiego, a następnie skutecznie bronił pasa w kolejnych pojedynkach.

Gracjan Szadziński jest niewątpliwie jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich zawodników MMA w wadze lekkiej.

Jego dynamiczny, agresywny styl walki, umiejętności techniczne oraz nieustępliwość sprawiają, że jest on uważany za jednego z czołowych “Terminarorów” polskiego MMA.

Podsumowanie

Gracjan Szadziński to polska gwiazda MMA, która zdobyła serca fanów swoim dynamicznym stylem walki i nieustępliwym dążeniem do sukcesu.

Reprezentujący klub Berserker’s Team Stargard zawodnik udowodnił, że może rywalizować z najlepszymi w wadze lekkiej KSW, zdobywając i broniąc pasa mistrzowskiego.

Jego historia jest inspiracją dla młodych adeptów sztuk walki, którzy marzą o osiągnięciu podobnych sukcesów na światowym poziomie MMA.