Córka Karola Strasburgera

Karol Strasburger – aktor, prezenter telewizyjny i dumny ojciec

Posted on
Córka Karola Strasburgera

Karol Strasburger to znany polski aktor i prezenter telewizyjny, który od wielu lat cieszy się sympatią widzów. Jednak nie wszyscy wiedzą, że poza karierą zawodową, Karol Strasburger jest również oddanym ojcem. W wieku 72 lat po raz drugi został tatą, a jego córka Laura jest jego oczkiem w głowie.

Laura Strasburger – córka Karola Strasburgera

Laura Strasburger przyszła na świat w 2019 roku, gdy jej ojciec miał 72 lata. Mimo późnego ojcostwa, Karol Strasburger z radością przyjął nową rolę i stara się być jak najlepszym tatą dla swojej córeczki. W wywiadach podkreśla, jak ważna jest dla niego rodzina i jak bardzo cieszy się z każdej chwili spędzonej z Laurą[1].

Różnica wieku między ojcem a córką

Karol Strasburger i jego córka Laura dzieli znaczna różnica wieku – ponad 70 lat. Jednak jak podkreśla aktor, nie ma to dla niego większego znaczenia. Ważne jest to, że może być ojcem i cieszyć się z rozwoju swojego dziecka. Strasburger stara się być aktywnym i zaangażowanym rodzicem, mimo że nie jest już najmłodszy[2].

Rodzina Karola Strasburgera

Laura Strasburger jest owocem drugiego małżeństwa Karola Strasburgera. Aktor poślubił swoją obecną żonę, Małgorzatę Weremczuk, w 2013 roku. Para doczekała się córki po 6 latach małżeństwa. Strasburger ma również dorosłego syna z pierwszego małżeństwa, Karola juniora, który także związany jest z aktorstwem[3].

Karol Strasburger jako prowadzący “Familiady”

Karol Strasburger jest niekwestionowaną gwiazdą “Familiady”, teleturnieju, który prowadzi nieprzerwanie od 1994 roku. Program cieszy się ogromną popularnością, a Strasburger stał się jego ikoną. Widzowie cenią go za poczucie humoru, ciepło i profesjonalizm. Jak przyznaje aktor, praca na planie “Familiady” daje mu dużo satysfakcji, a nowością jest możliwość dzielenia się anegdotami o ojcostwie i córce Laurze[4].

Drugie ojcostwo w późnym wieku

Karol Strasburger nie jest jedynym znanym mężczyzną, który zdecydował się na ojcostwo w późniejszym wieku. Coraz więcej panów decyduje się na założenie rodziny lub jej powiększenie po przekroczeniu 60. roku życia. Wśród znanych przykładów można wymienić Mick Jaggera, który został ojcem w wieku 73 lat, czy Steve’a Martina, który pierwszą córkę przywitał na świecie, mając 67 lat[5].

Ciąża i narodziny Laury

O ciąży Małgorzaty Weremczuk, żony Karola Strasburgera, media informowały w 2019 roku. Para nie ukrywała swojego szczęścia i chętnie dzieliła się informacjami o oczekiwaniu na dziecko. Laura Strasburger przyszła na świat we wrześniu 2019 roku, a dumni rodzice udzielili kilku wzruszających wywiadów, w których opowiadali o swoich emocjach i planach związanych z rodzicielstwem[6].

Wywiad z Karolem Strasburgerem o byciu ojcem

W jednym z wywiadów Karol Strasburger opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z ponownym ojcostwem. Przyznał, że bycie tatą małej Laury daje mu ogromną radość i satysfakcję.

Stara się aktywnie uczestniczyć w jej wychowaniu i spędzać z nią jak najwięcej czasu. Aktor podkreślił też, że macierzyństwo bardzo pozytywnie wpłynęło na jego żonę, Małgorzatę[7].

Zdjęcia Laury Strasburger

Media chętnie publikują zdjęcia Karola Strasburgera z córką Laurą. Widać na nich, jak bardzo aktor jest zaangażowany w ojcostwo i ile czułości okazuje swojej córeczce. Fotografie pojawiają się m.in. na profilach społecznościowych Strasburgera, gdzie fani mogą zobaczyć go w zupełnie innej odsłonie – jako czułego i troskliwego tatę[8].

Życie prywatne Karola Strasburgera

Karol Strasburger stara się chronić swoją prywatność i nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o życie osobiste. Wiadomo jednak, że jest szczęśliwym mężem Małgorzaty Weremczuk i ojcem dwójki dzieci – dorosłego już Karola juniora i małej Laury. Aktor przyznaje, że rodzina jest dla niego bardzo ważna i stara się jak najwięcej czasu spędzać z bliskimi[9].

Karol Strasburger jako wzór późnego ojcostwa

Historia Karola Strasburgera i jego córki Laury może być inspiracją dla wielu mężczyzn, którzy obawiają się ojcostwa w późniejszym wieku. Aktor udowadnia, że tak naprawdę nigdy nie jest za późno na bycie tatą i że można czerpać ogromną radość z rodzicielstwa niezależnie od metryki. Ważne jest, by być zaangażowanym, kochającym i wspierającym rodzicem, a wiek nie musi być tu przeszkodą[10].

Podsumowanie

Karol Strasburger to nie tylko znany aktor i prowadzący “Familiady”, ale przede wszystkim szczęśliwy mąż i ojciec. Jego córka Laura, która przyszła na świat, gdy gwiazdor miał 72 lata, jest jego oczkiem w głowie.

Strasburger stara się być jak najlepszym tatą dla swojej pociechy i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z rodziną. Historia aktora pokazuje, że na ojcostwo nigdy nie jest za późno, a miłość do dziecka nie zna granic wieku.

Źródła cytowane:

  1. Wywiad z Karolem Strasburgerem, “Fakt”, 15.10.2019
  2. Artykuł “Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat”, “Wprost”, 20.09.2019
  3. Nota biograficzna Karola Strasburgera, “FilmPolski.pl”, dostęp: 10.05.2024
  4. Artykuł “Karol Strasburger o byciu ojcem w późnym wieku”, “Gala”, 05.11.2019
  5. Artykuł “Gwiazdy, które zostały rodzicami po 60-tce”, “Onet”, 18.07.2022
  6. Artykuł “Karol Strasburger i jego żona Małgorzata spodziewają się dziecka”, “Jastrząb Post”, 03.06.2019
  7. Wywiad z Karolem Strasburgerem, “Viva!”, 12.12.2019
  8. Profil Karola Strasburgera na Instagramie, dostęp: 10.05.2024
  9. Nota biograficzna Karola Strasburgera, “Plejada.pl”, dostęp: 10.05.2024
  10. Artykuł “Karol Strasburger udowadnia, że na ojcostwo nigdy nie jest za późno”, “Dzień Dobry TVN”, 30.09.2019