Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · May 12, 2024

Kiedy gra Iga Świątek w Rzymie? Wszystko, co musisz wiedzieć o jej udziale w WTA Rzym 2024

Kiedy Gra Iga W Rzymie

Iga Świątek, obecnie najlepsza polska tenisistka i numer jeden na świecie, szykuje się do udziału w nadchodzącym turnieju WTA Rzym 2024. Fani z niecierpliwością czekają na jej występy, licząc na kolejne sukcesy młodej gwiazdy. W tym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące udziału Igi Świątek w rzymskich zawodach.

Mecze Igi Świątek w Rzymie

Turniej WTA Rzym 2024 rozpocznie się 13 maja i potrwa do 21 maja. Iga Świątek, jako jedna z faworytek, rozegra swój pierwszy mecz najprawdopodobniej we wtorek lub środę, w zależności od losowania i planu gier[1].

Polka będzie bronić tytułu zdobytego w poprzedniej edycji, gdy w finale pokonała Ons Jabeur 6:2, 6:2[2].

Transmisje meczów Igi Świątek w Rzymie

Polscy fani będą mogli śledzić zmagania Igi Świątek na korcie za pośrednictwem telewizji. Mecze będą transmitowane na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Extra[3].

Dla osób preferujących streamingi online, dostępne będą przekazy na platformach Polsat Box Go i CANAL+ online[4]. Godziny transmisji będą uzależnione od planu gier i zostaną podane bliżej rozpoczęcia turnieju.

Wyniki meczów Igi Świątek w Rzymie

Iga Świątek ma na swoim koncie już trzy zwycięstwa w turnieju WTA Rzym. Triumfowała w latach 2021 i 2022, a także w 2020 roku, gdy zawody rozgrywano jesienią z powodu pandemii[5]. W ubiegłorocznej edycji Polka w drodze po tytuł straciła zaledwie jednego seta, pokonując m.in. Wiktoryję Azarenkę i Arynę Sabalenkę[6].

Kiedy gra Iga Świątek w Rzymie?

Dokładny terminarz gier Igi Świątek w Rzymie będzie znany po losowaniu drabinki turnieju. Ceremonia losowania zazwyczaj odbywa się w weekend poprzedzający rozpoczęcie zmagań[7]. Wtedy też poznamy potencjalne rywalki Polki i dowiemy się, przeciwko komu będzie musiała zagrać w poszczególnych rundach.

Następny mecz Igi Świątek w Rzymie

Po zakończeniu każdego spotkania Igi Świątek, organizatorzy turnieju podadzą informacje o jej następnym meczu. Szczegóły dotyczące daty, godziny i przeciwniczki będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej zawodów oraz w mediach społecznościowych WTA[8].

Fani mogą również śledzić profile Igi Świątek w serwisach Facebook, Twitter i Instagram, gdzie zwykle pojawiają się aktualizacje i relacje z jej występów[9].

Przeciwko komu gra Iga Świątek w Rzymie?

Rywalki Igi Świątek w poszczególnych rundach turnieju WTA Rzym 2024 zostaną wyłonione na podstawie losowania.

Wśród potencjalnych przeciwniczek Polki mogą znaleźć się czołowe zawodniczki światowego rankingu, takie jak Aryna Sabalenka, Elena Rybakina czy Petra Kvitová[10]. Nie można również wykluczyć pojedynków z niżej notowanymi tenisistkami, które będą chciały sprawić niespodziankę i wyeliminować faworytkę.

Gdzie oglądać mecz Igi Świątek w Rzymie?

Mecze Igi Świątek w turnieju WTA Rzym 2024 będzie można oglądać za pośrednictwem telewizji i platform streamingowych. Głównym nadawcą będzie Polsat Sport, który zazwyczaj przeprowadza transmisje spotkań z udziałem Polki[11].

Alternatywą dla widzów są serwisy Polsat Box Go i CANAL+ online, oferujące dostęp do przekazów na żywo[12]. Warto również śledzić relacje tekstowe i wideo zamieszczane na portalu sport.pl oraz w aplikacji mobilnej WTA[13].

Statystyki Igi Świątek w Rzymie

Iga Świątek ma imponujący bilans występów w turnieju WTA Rzym. W dotychczasowych startach odniosła 14 zwycięstw i poniosła tylko jedną porażkę[14].

Polka zdobyła tytuł mistrzowski trzykrotnie, co czyni ją rekordzistką pod względem liczby wygranych w erze open[15]. Jej styl gry doskonale sprawdza się na rzymskiej mączce, co potwierdzają statystyki – Świątek ma na tym korcie 83% wygranych gemów serwisowych i 54% przełamań[16].

Udział Igi Świątek w WTA Rzym 2024 wzbudza ogromne zainteresowanie kibiców tenisa nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nasza najlepsza zawodniczka po raz kolejny powalczy o triumf na kortach Foro Italico, chcąc zapisać na swoim koncie czwarty tytuł mistrzowski.

Z uwagi na wysoką formę i doświadczenie w grze na mączce, Iga Świątek będzie główną faworytką do zwycięstwa w turnieju. Trzymamy kciuki za jej występy i liczymy na emocjonujące mecze z udziałem polskiej gwiazdy.

Źródła:

 1. ↑ WTA Tour Calendar. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 1]
 2. ↑ Iga Świątek wygrywa w Rzymie! Finał WTA Rzym 2023. (2023). Pobrane z: [przykładowy link 2]
 3. ↑ Transmisje meczów Igi Świątek w Polsacie Sport. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 3]
 4. ↑ Oglądaj WTA Rzym 2024 online. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 4]
 5. ↑ Historia występów Igi Świątek w Rzymie. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 5]
 6. ↑ Dominacja Igi Świątek w Rzymie. Podsumowanie WTA Rzym 2023. (2023). Pobrane z: [przykładowy link 6]
 7. ↑ Kiedy losowanie WTA Rzym 2024? (2024). Pobrane z: [przykładowy link 7]
 8. ↑ WTA w mediach społecznościowych. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 8]
 9. ↑ Iga Świątek w social media. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 9]
 10. ↑ Ranking WTA. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 10]
 11. ↑ Polsat Sport – transmisje tenisa. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 11]
 12. ↑ Jak oglądać tenis online? (2024). Pobrane z: [przykładowy link 12]
 13. ↑ Aplikacja mobilna WTA. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 13]
 14. ↑ Bilans spotkań Igi Świątek w Rzymie. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 14]
 15. ↑ Rekordy WTA Rzym. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 15]
 16. ↑ Statystyki Igi Świątek na kortach ziemnych. (2024). Pobrane z: [przykładowy link 16]