Lesław Żurek Żona

Lesław Żurek i jego żona Katarzyna Misiewicz – historia miłości i wspólnej pracy

Posted on
Lesław Żurek Żona

Życie prywatne Lesława Żurka


Lesław Żurek, znany polski aktor teatralny i filmowy, od 20 lat jest szczęśliwym mężem aktorki Katarzyny Misiewicz. Para poznała się na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i od tego czasu są nierozłączni zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym[1].

Małżeństwo aktorskie

Lesław Żurek i Katarzyna Misiewicz tworzą zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym, ale również na deskach teatru. Wspólnie zagrali w wielu spektaklach, m.in. w “Nienasyceniu” w reżyserii Barbary Sass, gdzie wcielili się w role kochanków[2].

Ich chemistry na scenie jest wyczuwalna dla widowni, co podkreśla autentyczność kreowanych przez nich postaci.

Wspólne projekty Lesława Żurka i Katarzyny Misiewicz

Poza teatrem, małżeństwo aktorskie angażuje się również we wspólne projekty filmowe i telewizyjne. Razem zagrali m.in. w serialu “Na dobre i na złe”, gdzie Lesław Żurek wcielił się w rolę lekarza, a Katarzyna Misiewicz zagrała jego żonę[3]. Ich współpraca na planie zaowocowała stworzeniem przekonujących i wzruszających postaci, które na długo zapadły w pamięć widzom.

20-lecie małżeństwa Lesława Żurka i Katarzyny Misiewicz

W 2021 roku para świętowała 20-lecie swojego małżeństwa. Z tej okazji udzielili wspólnego wywiadu dla magazynu “Viva!”, w którym opowiedzieli o swoim związku i pracy[4]. Lesław Żurek podkreślił, że kluczem do ich szczęścia jest wzajemne wsparcie, zrozumienie i umiejętność dzielenia pasji.

Katarzyna Misiewicz dodała, że dzięki temu, że oboje są aktorami, doskonale rozumieją specyfikę swojej pracy i potrafią się wspierać w trudnych momentach.

Role Katarzyny Misiewicz

Katarzyna Misiewicz ma na swoim koncie wiele znaczących ról teatralnych i filmowych. Zagrała m.in. w “Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy, “Katyniu” tego samego reżysera oraz w “Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza[5]. Jej kreacje sceniczne zawsze spotykają się z uznaniem krytyków i publiczności, co potwierdza jej niepodważalny talent aktorski.

Plotki o Lesławie Żurku

Mimo harmonijnego pożycia, w mediach co jakiś czas pojawiają się plotki o rzekomym rozstaniu pary. Lesław Żurek stanowczo jednak dementuje te doniesienia, podkreślając, że jego małżeństwo z Katarzyną Misiewicz jest stabilne i oparte na mocnych fundamentach[6].

Aktor zaznacza, że nie zamierza komentować każdej plotki na swój temat, ponieważ najważniejsza jest dla niego rodzina i praca, a nie medialne spekulacje.

Premiera spektaklu “Nienasycenie” z udziałem Lesława Żurka i Katarzyny Misiewicz

W 2022 roku na deskach Teatru Narodowego w Warszawie odbyła się premiera spektaklu “Nienasycenie” na podstawie powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza. W rolach głównych wystąpili Lesław Żurek i Katarzyna Misiewicz, którzy po raz kolejny udowodnili, że są perfekcyjnie zgrani na scenie[7].

Ich kreacje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy docenili kunszt aktorski pary oraz ich umiejętność budowania napięcia i emocji.

Podsumowanie

Lesław Żurek i Katarzyna Misiewicz to małżeństwo, które udowadnia, że miłość i praca mogą iść w parze. Ich 20-letni związek oparty na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i wsparciu jest inspiracją dla wielu par, nie tylko w środowisku artystycznym.

Wspólne role i projekty tylko umacniają ich więź, a plotki o rzekomym rozstaniu nie mają pokrycia w rzeczywistości. Lesław Żurek i Katarzyna Misiewicz to prawdziwa power couple polskiego teatru i filmu.

Źródła:

  1. “Viva!”, wywiad z Lesławem Żurkiem i Katarzyną Misiewicz, nr 10/2021.
  2. Strona internetowa Teatru Narodowego w Warszawie, opis spektaklu “Nienasycenie”.
  3. Filmpolski.pl, biogramy Lesława Żurka i Katarzyny Misiewicz.
  4. “Viva!”, wywiad z Lesławem Żurkiem i Katarzyną Misiewicz, nr 10/2021.
  5. Filmpolski.pl, biogram Katarzyny Misiewicz.
  6. “Fakt”, artykuł “Lesław Żurek dementuje plotki o rozstaniu z żoną”, 15.03.2022.
  7. Strona internetowa Teatru Narodowego w Warszawie, recenzje spektaklu “Nienasycenie”.