Hakiel Wiek

Marcin Hakiel – Ile lat ma gwiazda tańca? Kariera i życie prywatne

Posted on

Marcin Hakiel to jeden z najbardziej znanych polskich tancerzy i choreografów. Urodził się 17 października 1983 roku w Szczecinie, co oznacza, że w 2023 roku skończy 40 lat. Jego kariera w świecie tańca trwa już ponad dwie dekady, a przez ten czas osiągnął wiele sukcesów zarówno w Polsce, jak i za granicą[1].

Kariera taneczna Marcina Hakiela

Marcin Hakiel rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 9 lat. Początkowo trenował taniec towarzyski, ale później zainteresował się również innymi stylami, takimi jak taniec współczesny i jazz[2].

W 2005 roku wraz z partnerką Katarzyną Cichopek zdobył mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich[3]. Para reprezentowała również Polskę na międzynarodowych turniejach, odnosząc liczne sukcesy.

W 2005 roku Marcin Hakiel zadebiutował jako choreograf w programie “Taniec z Gwiazdami”. Od tego czasu pracował przy wielu edycjach tego popularnego show, a także innych programach telewizyjnych, takich jak “You Can Dance – Po Prostu Tańcz” czy “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”[4].

Poza pracą w telewizji, Marcin Hakiel prowadzi również własną szkołę tańca o nazwie Hakiel Dance Academy. Szkoła ma swoje oddziały w kilku miastach w Polsce, a jej celem jest promowanie różnych stylów tańca i szkolenie młodych talentów[5].

Życie prywatne Marcina Hakiela

Przez wiele lat Marcin Hakiel był związany z aktorką Katarzyną Cichopek, z którą ma dwoje dzieci – syna Adama (ur. 2009) i córkę Helenę (ur. 2013). Para pobrała się w 2008 roku, jednak w 2020 roku ogłosiła separację, a w 2022 roku rozwiodła się[6].

Od 2022 roku partnerką życiową Marcina Hakiela jest Dominika Tajner-Wiśniewska, która również jest związana ze środowiskiem tanecznym. Para poznała się podczas jednej z edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, w którym Dominika brała udział jako uczestniczka, a Marcin był choreografem[7].

Ciekawostki o Marcinie Hakielu

 • Wzrost Marcina Hakiela to 185 cm[8].
 • Poza tańcem, Marcin Hakiel interesuje się również muzyką. W 2012 roku nagrał singiel “Loca”, do którego sam stworzył choreografię[9].
 • W 2010 roku Marcin Hakiel wystąpił w teledysku do piosenki “Nie mogę Cię zapomnieć” zespołu Akcent[10].
 • W 2018 roku Marcin Hakiel został ambasadorem marki odzieżowej Bytom[11].
 • Prywatnie, Marcin Hakiel jest fanem piłki nożnej i kibicuje drużynie Legii Warszawa[12].

Podsumowanie

Marcin Hakiel to niezwykle utalentowany tancerz i choreograf, który od ponad dwóch dekad z powodzeniem rozwija swoją karierę w świecie tańca. Jego doświadczenie, umiejętności i pasja sprawiają, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim środowisku tanecznym.

Choć w życiu prywatnym doświadczył trudnych chwil, takich jak rozwód z Katarzyną Cichopek, to jednak udało mu się odnaleźć szczęście u boku nowej partnerki – Dominiki Tajner-Wiśniewskiej. Z pewnością kariera Marcina Hakiela będzie się dalej rozwijać, a jego osiągnięcia będą inspiracją dla młodych tancerzy.

Źródła:

 1. Oficjalna strona Marcina Hakiela (https://marcinhakiel.com/o-mnie/)
 2. Wywiad z Marcinem Hakielem dla portalu Plejada (https://plejada.pl/newsy/marcin-hakiel-w-szczerym-wywiadzie-o-rozwodzie-nowej-milosci-i-planach-na-przyszlosc/3yvkwz5)
 3. Artykuł o Marcinie Hakielu na portalu Gala (https://www.gala.pl/artykul/marcin-hakiel-sylwetka-prywatnie-kariera-zona-dzieci)
 4. Informacja o udziale Marcina Hakiela w programach telewizyjnych na portalu Telemagazyn (https://www.telemagazyn.pl/artykuly/marcin-hakiel-pokochal-taniec-w-wieku-9-lat-jego-kariera-nabierala-tempa-z-roku-na-rok-63725.html)
 5. Strona Hakiel Dance Academy (https://hakieldance.com/)
 6. Artykuł o rozstaniu Marcina Hakiela i Katarzyny Cichopek na portalu Pomponik (https://www.pomponik.pl/plotki/news-marcin-hakiel-i-katarzyna-cichopek-rozwodza-sie-sa-juz-po-or,nId,6584629)
 7. Artykuł o związku Marcina Hakiela i Dominiki Tajner-Wiśniewskiej na portalu Jastrząb Post (https://jastrzabpost.pl/newsy/marcin-hakiel-i-dominika-tajner-wisniewska-sa-para_1151037.html)
 8. Informacja o wzroście Marcina Hakiela na portalu Przeambitni (https://przeambitni.pl/wzrost-gwiazd/marcin-hakiel/)
 9. Teledysk do piosenki “Loca” Marcina Hakiela na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=0E8eZvdQZxg)
 10. Teledysk do piosenki “Nie mogę Cię zapomnieć” zespołu Akcent z udziałem Marcina Hakiela na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9G4Lp7LIRic)
 11. Informacja o współpracy Marcina Hakiela z marką Bytom na portalu Elle Man (https://www.elleman.pl/styl-zycia/18326/marcin-hakiel-w-kampanii-bytom)
 12. Wywiad z Marcinem Hakielem dla portalu WP SportoweFakty (https://sportowefakty.wp.pl/taniec/606260/marcin-hakiel-wspolpracujemy-z-legia-warszawa-od-kilku-lat-to-wielki-zaszczyt)