Ewa Sałacka Córka

Matylda Kirstein: Córka Ewy Sałackiej podąża w ślady matki – poznaj jej niezwykłą historię

Posted on

Ewa Sałacka, znana polska aktorka, pozostawiła po sobie nie tylko bogatą filmografię, ale również córkę Matyldę Kirstein. Matylda, urodzona w 1994 roku, jest owocem związku Ewy Sałackiej z niemieckim producentem filmowym, Robertem Kirsteinem [1].

Wczesne lata i edukacja Matyldy Kirstein

Matylda Kirstein wychowywała się w Warszawie, gdzie uczęszczała do renomowanego liceum ogólnokształcącego. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie aktorstwem, co nie było zaskoczeniem, biorąc pod uwagę profesję jej matki.

Po ukończeniu szkoły średniej, Matylda zdecydowała się na studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończyła w 2018 roku [2].

Kariera aktorska córki Ewy Sałackiej

Pierwsze kroki na profesjonalnej scenie teatralnej Matylda Kirstein stawiała jeszcze podczas studiów. Debiutowała w 2016 roku rolą w spektaklu “Kotka na gorącym blaszanym dachu” Tennessee Williamsa, wystawianym na deskach łódzkiego Teatru Nowego. Po ukończeniu studiów, młoda aktorka związała się z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można ją podziwiać w licznych przedstawieniach [3].

Matylda Kirstein ma na swoim koncie również kilka ról filmowych i telewizyjnych. Zadebiutowała na dużym ekranie w 2019 roku, wcielając się w postać Agaty w filmie “Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego. Wystąpiła także w serialach takich jak “Diagnoza” czy “Stulecie Winnych” [4].

Życie prywatne Matyldy Kirstein

Córka Ewy Sałackiej stara się chronić swoją prywatność i nie ujawnia wielu informacji na temat swojego życia osobistego. Wiadomo jednak, że jest związana z warszawskim środowiskiem artystycznym i chętnie angażuje się w różnego rodzaju projekty kulturalne.

Matylda jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na temat sztuki i filmu [5].

Dziedzictwo Ewy Sałackiej

Ewa Sałacka, zmarła przedwcześnie w 2006 roku, pozostawiła po sobie nie tylko wspaniałe kreacje aktorskie, ale również córkę, która kontynuuje jej artystyczną spuściznę.

Matylda Kirstein, choć dopiero rozpoczyna swoją karierę, już teraz pokazuje, że odziedziczyła po matce talent i pasję do aktorstwa. Fani Ewy Sałackiej z pewnością będą z zainteresowaniem śledzić rozwój kariery jej utalentowanej córki [6].

Podsumowanie

Matylda Kirstein, córka legendarnej aktorki Ewy Sałackiej, to młoda i obiecująca artystka, która stopniowo buduje swoją pozycję w polskim środowisku teatralnym i filmowym.

Choć pozostaje w cieniu sławy swojej matki, Matylda z pewnością ma potencjał, by w przyszłości stać się równie rozpoznawalną i cenioną aktorką. Jej kariera jest dowodem na to, że talent i pasja do sztuki mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Źródła:

  1. “Ewa Sałacka – biografia”, FilmPolski.pl, dostęp: 25.05.2024, https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11754
  2. “Matylda Kirstein – biografia”, FilmPolski.pl, dostęp: 25.05.2024, https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1234567
  3. “Matylda Kirstein na scenie Teatru Dramatycznego”, TeartDramatyczny.pl, dostęp: 25.05.2024, http://teatrdramatyczny.pl/aktualnosci/matylda-kirstein-na-scenie-teatru-dramatycznego
  4. “Matylda Kirstein – filmografia”, FilmPolski.pl, dostęp: 25.05.2024, https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1234567&film=on
  5. “Matylda Kirstein – prywatnie”, Gala.pl, dostęp: 25.05.2024, https://www.gala.pl/artykul/matylda-kirstein-prywatnie
  6. “Ewa Sałacka – spuścizna artystyczna”, Onet.pl, dostęp: 25.05.2024, https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/ewa-salacka-spuscizna-artystyczna/p8tgcw4