Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · May 3, 2024

Natalia Nykiel – Piosenkarka, Autorka tekstów, Kompozytorka i Inżynier środowiska

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel to utalentowana piosenkarka polska, która swoim wyjątkowym głosem i charyzmą na scenie zdobyła serca tysięcy fanów. Urodzona 8 lutego 1995 roku w Mrągowie, od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie do muzyki. Jednak zanim na dobre rozpoczęła karierę muzyczną, postanowiła zdobyć wykształcenie i tytuł inżyniera środowiska.

Kariera muzyczna Natalii Nykiel

Przełomowym momentem w karierze Natalii był udział w drugiej edycji popularnego programu telewizyjnego The Voice of Poland w 2013 roku. Podczas przesłuchań w ciemno zachwyciła jurorów swoją interpretacją utworu “Roar” Katy Perry i dołączyła do drużyny Patrycji Markowskiej. Ostatecznie dotarła do finału, zajmując wysokie, drugie miejsce.

Po udziale w The Voice of Poland kariera Natalii nabrała tempa. W 2014 roku ukazał się jej debiutancki singiel “Bądź duży”, który szybko stał się hitem i zdobył szczyt listy AirPlay – Top. Utwór zapowiadał pierwszy album artystki, zatytułowany “Lupus Electro”, który ukazał się jeszcze w tym samym roku nakładem wytwórni Universal Music Polska.

Kolejne single z płyty, takie jak “Error” czy “Spokój”, także cieszyły się dużą popularnością i często gościły na antenach stacji radiowych. Natalia szybko zyskała uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Jej debiutancki album pokrył się platyną, a sama artystka otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym Eska Music Awards, Fryderyki oraz MTV Europe Music Awards.

Współpraca z innymi artystami

Natalia Nykiel chętnie współpracuje z innymi artystami, czego efektem są liczne kolaboracje. Jednym z najbardziej znanych duetów jest jej współpraca z producentem muzycznym Donatanem przy utworze “Tęczowa”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu “Hardkor Disco”.

Wokalistka nagrywała także z takimi artystami jak Gaba, Dawid Podsiadło czy Taco Hemingway. W 2020 roku ukazał się jej wspólny singiel z młodą raperką Young Leosią – “Skandal”, który szybko stał się viralowym hitem i zdobył ponad 20 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Autorka tekstów i kompozytorka

Natalia Nykiel nie tylko wykonuje utwory, ale jest także ich autorką i kompozytorką. Sama pisze teksty do większości swoich piosenek, a także komponuje muzykę. Jej twórczość charakteryzuje się połączeniem różnych gatunków, takich jak pop, electro czy R&B, co nadaje jej niepowtarzalne brzmienie.

Artystka przyznaje, że inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, własnych przeżyć i emocji. W swoich tekstach porusza tematy bliskie młodym ludziom, takie jak miłość, relacje, poszukiwanie własnej drogi czy mierzenie się z trudnościami. Jej piosenki często niosą ze sobą pozytywne przesłanie i zachęcają do walki o swoje marzenia.

Dyskografia Natalii Nykiel

Do tej pory Natalia Nykiel wydała trzy albumy studyjne. Po wspomnianym już debiutanckim krążku “Lupus Electro” z 2014 roku, w 2017 ukazała się jej druga płyta – “Discordia”. Album promowały single “Spokój”, “Total błękit” oraz “Kokosanki”, a sama płyta zdobyła status platynowej.

Trzeci album Natalii, zatytułowany “Regnum”, miał swoją premierę w 2019 roku. Krążek, utrzymany w electropopowym klimacie, przyniósł takie przeboje jak “Volcano”, “Rehab” czy “Łuny”. Płyta pokazała dojrzalsze oblicze artystki i potwierdziła jej wysoką pozycję na polskiej scenie muzycznej.

Koncerty i trasy

Natalia Nykiel to nie tylko utalentowana wokalistka i autorka, ale także świetna performerka. Jej koncerty to zawsze niezapomniane widowiska pełne energii, świateł i efektów specjalnych. Artystka przywiązuje dużą wagę do oprawy wizualnej swoich występów i dbałości o każdy szczegół.

W trakcie swojej kariery Natalia wielokrotnie koncertowała w całej Polsce, a także za granicą. Jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń był jej występ na festiwalu Red Bull Tour Bus w 2016 roku, gdzie zaprezentowała swoje największe przeboje przed wielotysięczną publicznością.

W 2018 roku wokalistka wyruszyła w trasę koncertową promującą album “Discordia”, odwiedzając największe miasta w Polsce. Natomiast w 2020 roku, pomimo pandemii, udało jej się zorganizować serię kameralnych koncertów w ramach trasy “Regnum Live Session”, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem fanów.

Nagrody i wyróżnienia

Talent i ciężka praca Natalii Nykiel zostały docenione nie tylko przez fanów, ale także przez branżę muzyczną. Artystka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

W 2015 roku otrzymała nagrodę Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Radiowy Debiut za utwór “Bądź duży”. Rok później została uhonorowana statuetką Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

W 2018 roku Natalia zdobyła aż cztery nagrody Eska Music Awards, w tym dla Artystki Roku i za Najlepszy Teledysk (“Spokój”). Jej teledysk do piosenki “Total błękit” został nagrodzony na festiwalu filmowym Queen Palm International Film Festival w kategorii Best Music Video.

W 2019 roku wokalistka otrzymała nominację do MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, potwierdzając swoją silną pozycję nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej.

Inżynier środowiska

Zanim Natalia Nykiel na dobre poświęciła się muzyce, ukończyła studia na kierunku inżynieria środowiska. Ten wybór może wydawać się zaskakujący, biorąc pod uwagę jej artystyczne aspiracje, jednak jak sama przyznaje, zawsze interesowała się naukami ścisłymi i chciała zdobyć konkretny zawód.

Wiedza zdobyta podczas studiów pozwala jej świadomie podchodzić do kwestii ekologii i ochrony środowiska. Artystka angażuje się w akcje promujące dbałość o planetę i stara się propagować proekologiczne postawy wśród swoich fanów.

Podsumowanie

Natalia Nykiel to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych artystek młodego pokolenia w Polsce. Jej wyjątkowy głos, autorskie teksty i elektryzu