Orlando Bloom

Orlando Bloom Od Legolasa po gwiazdę Hollywood

Posted on

Orlando Bloom, hollywoodzki aktor o brytyjskim rodowodzie, zdobył serca widzów na całym świecie swoimi rolami w epickich produkcjach fantasy i blockbusterach.

Jego kariera, pełna wzlotów i zakrętów, uczyniła z niego jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów swojego pokolenia.

Wczesne życie i początki kariery aktorskiej

Urodzony w Canterbury w Anglii w 1977 roku, Orlando Bloom miał artystyczną duszę od najmłodszych lat. Uczęszczał do szkoły artystycznej, gdzie rozwijał swoje talenty aktorskie i teatralne.

Po ukończeniu szkoły zdecydował się kontynuować naukę w National Youth Theatre w Londynie, gdzie szlifował swoje umiejętności sceniczne.

Przełom w jego karierze nastąpił w 1996 roku, kiedy zdobył rolę w przedstawieniu teatralnym “Theорк” (pol. “Poskromienie złośnicy”).

Spektakl odniósł sukces, a talent Blooma został dostrzeżony przez agentów aktorskich. To otworzyło mu drzwi do świata kina.

Orlando Bloom i droga do Hollywood

Pierwszą znaczącą rolę kinową Orlando Bloom zdobył w 1997 roku w filmie “Wilde”. Następnie pojawił się w kilku serialach telewizyjnych, budując powoli swoją rozpoznawalność.

Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu dopiero rola elfskiego wojownika Legolasa w ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena “Władca Pierścieni”.

Orlando Bloom Od Legolasa po gwiazdę Hollywood

Legolas – rola, która odmieniła wszystko

Trylogia “Władca Pierścieni”, wyreżyserowana przez Petera Jacksona, okazała się globalnym fenomenem.

Bloom brawurowo wcielił się w postać Legolasa, zręcznego łucznika i mistrza walki wręcz, zyskując uwielbienie widzów na całym świecie.

Elegancja, zręczność i heroizm Legolasa sprawiły, że Orlando Bloom stał się idolem nastolatek i rozpoznawalną twarzą w Hollywood.

Piraci z Karaibów: Kolejny etap kariery

Po sukcesie “Władcy Pierścieni” Orlando Bloom kontynuował swoją karierę w widowiskowych produkcjach.

W 2003 roku dołączył do obsady filmu “Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, wcielając się w postać Willa Turnera, kowala zakochanego w córce gubernatora.

seria “Piratów z Karaibów” okazała się kolejnym wielkim hitem, a Bloom ponownie zdobył serca publiczności.

Rola odważnego i szlachetnego Willa Turnera ugruntowała jego pozycję jako hollywoodzkiego gwiazdy kina akcji.

Orlando Bloom: Rozwój aktorski i różnorodne role

Po sukcesach kasowych produkcji Orlando Bloom pragnął udowodnić swoją aktorską wszechstronność.

Zaczął pojawiać się w filmach niezależnych i dramatach, podejmując się bardziej wymagających ról. Wystąpił między innymi w filmach “Elizabethtown”, “Królestwo Niebios”, “Trzy dni od zgonu” oraz “Droga do szczęścia”.

Choć nie wszystkie filmy z jego udziałem odniosły komercyjny sukces, Bloom udowodnił, że potrafi grać nie tylko bohaterów kina akcji, ale również postaci dramatyczne z krwi i kości.

Życie prywatne Orlando Blooma

Orlando Bloom był związany z wieloma znanymi osobistościami ze świata show-biznesu. W 2010 roku poślubił modelkę australijską Mirandę Kerr, z którą doczekał się syna. Niestety, małżeństwo rozpadło się w 2013 roku.

Obecnie Orlando Bloom związany jest z piosenkarką Katy Perry. Para ma córe, a w mediach społecznościowych chętnie dzielą się swoim szczęściem rodzinnym.

Orlando Bloom: Ciekawostki

  • Orlando Bloom ma dysleksję, która sprawiała mu trudności w nauce czytania i pisania.
  • Aktor posiada czarny pas w karate Kyokushin, a także trenował capoeirę i boks.
  • Jest znany ze swojej działalności charytatywnej i wspiera wiele organizacji ekologicznych.
  • Orlando Bloom uwielbia motocykle i często można go zobaczyć przemierzają