Remigiusz reZi Wierzgoń

Remigiusz Wierzgoń “reZi” – Ikona Polskiego YouTube’a

Posted on

Od chłopaka z Rybnika do internetowej gwiazdy – poznaj historię reZigiusza!

[B]Kim jest reZigiusz?[/B]

Remigiusz Wierzgoń, szerzej znany jako reZi lub reZigiusz, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców internetowych w Polsce. Swoją karierę rozpoczął na przełomie lat 2009 i 2012 roku, tworząc kanały na YouTube, które obecnie biją rekordy popularności. Dziś reZigiusz to nie tylko youtuber zajmujący się grami komputerowymi, ale również prężnie działający przedsiębiorca, inwestor i osoba chętnie angażująca się w działalność charytatywną.

Początki kariery – reZi, czyli narodziny gwiazdy YouTube’a

Urodzony w 1996 roku w Rybniku, Remigiusz już od najmłodszych lat interesował się grami komputerowymi. To właśnie one stały się motorem napędowym jego kanału na YouTube o nazwie “reZi”, założonego w 2009 roku. Początkowo publikowane tam treści dotyczyły głównie rozgrywki w popularnych tytułach. Z czasem jednak, wraz ze wzrostem popularności kanału, reZi zaczął eksperymentować z formatem filmów. Pojawiły się vlogi, recenzje sprzętu komputerowego, a także zabawne wyzwania i eksperymenty społeczne.

reZigiusz – twórca wszechstronny i pełen pasji

W 2012 roku powstał drugi kanał Remigiusza – “reZigiusz”. Tym razem tematyka filmów wyszła poza ramy gier wideo. reZigiusz zaczął dzielić się ze swoją widownią przemyśleniami na temat życia codziennego, podróżami, motoryzacją, a nawet… kulinarnymi eksperymentami. To właśnie ta różnorodność treści sprawiła, że kanał reZigiusza osiągnął jeszcze większą oglądalność, a sam twórca stał się prawdziwą gwiazdą polskiego YouTube’a.

Sukces komercyjny i inwestycje

Sukces na YouTube przełożyły się również na inne aspekty życia Remigiusza. Youtuber stał się rozpoznawalną marką, a co za tym idzie, zaczął współpracować z wieloma popularnymi brandami. Zdobyte w ten sposób środki finansowe reZigiusz postanowił mądrze zainwestować. Dziś jest właścicielem kilku mieszkań, a także angażuje się w inne przedsięwzięcia biznesowe.

reZi i Wielka Wyprawa Maluchów – społeczna odpowiedzialność

Remigiusz Wierzgoń to osoba, która chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Jednym z projektów, które szczególnie sobie upodobał, jest Wielka Wyprawa Maluchów. To coroczny rajd samochodów marki Fiat 126p, którego celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci. reZigiusz aktywnie promuje wydarzenie, a także sam bierze udział w wyprawie, pokonując setki kilometrów za kierownicą Malucha.

Emotki. Film – niespodziewany epizod aktorski

Być może nie wszyscy wiedzą, że reZigiusz spróbował swoich sił również w aktorstwie. W 2018 roku wystąpił epizodycznie w polskiej komedii pt. “Emotki. Film”. Choć rola była niewielka, pokazała wszechstronność youtubera i jego chęć ciągłego rozwoju.

reZi z Rybnika do Wrocławia – droga do sukcesu

Dziś Remigiusz Wierzgoń mieszka we Wrocławiu, choć sentymentem wciąż pozostaje związany z rodzinnym Rybnikiem. Swoją drogę do sukcesu rozpoczął jednak właśnie w tym śląskim mieście. To tam narodziła się jego pasja do gier komputerowych, a co za tym idzie, pomysł na kanał na YouTube.

Fenomen reZigiusza – dlaczego miliony oglądają jego filmy?

Fenomen reZigiusza tkwi w jego autentyczności, poczuciu humoru i przede wszystkim – budowaniu silnej relacji z widzami. ReZigiusz nie boi się pokazy