ewa kasprzyk

Top 10 faktów o Ewie Kasprzyk, których nie znałeś – od kariery po życie prywatne

Posted on
ewa kasprzyk

Ewa Kasprzyk

Ewa Kasprzyk – ikona polskiego kina

Ewa Kasprzyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich aktorek. Swoją karierę rozpoczęła już w latach 80. XX wieku i od tego czasu nieustannie zachwyca widzów swoim talentem i charyzmą. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jej życiu i karierze, a także odpowiemy na najczęściej zadawane pytania na jej temat.

Ewa Kasprzyk – wzrost, wiek i inne informacje

Ewa Kasprzyk urodziła się 7 września 1957 roku w Warszawie. Jej wzrost to 170 cm, co czyni ją jedną z wyższych polskich aktorek[1]. Mimo upływu lat, Ewa Kasprzyk wciąż zachwyca swoją urodą i witalnością. Ile ma lat Ewa Kasprzyk? W 2023 roku aktorka skończy 66 lat, choć trudno w to uwierzyć, patrząc na jej młodzieńczy wygląd.

Kariera aktorska Ewy Kasprzyk

Ewa Kasprzyk zadebiutowała na dużym ekranie w 1980 roku rolą w filmie “Constans” Krzysztofa Zanussiego. Jednak prawdziwą rozpoznawalność przyniosła jej rola Marioli Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”, w którym gra nieprzerwanie od 1999 roku[2].

Zobacz też : Ewa Kasprzyk i jej córka Małgorzata Bernatowicz

Ewa Kasprzyk w młodości zachwycała nie tylko talentem, ale także niezwykłą urodą. Jej zdjęcia z lat 80. i 90. do dziś robią wrażenie. W tamtym okresie aktorka stworzyła niezapomniane kreacje w takich filmach jak “Kogel-mogel”, “Galimatias, czyli kogel-mogel II” czy “Kiler”.

Ewa Kasprzyk ma na swoim koncie wiele znaczących ról filmowych i teatralnych. Oprócz wspomnianego już “Kogla-mogla” i “Kilera”, warto wymienić takie produkcje jak “Nic śmiesznego”, “E=mc2”, “Rejs” czy “Poszukiwany, poszukiwana”. W 2020 roku aktorka pojawiła się w głośnym filmie “Psy 3. W imię zasad” Władysława Pasikowskiego[3].

Życie prywatne Ewy Kasprzyk

Ewa Kasprzyk jest bardzo dyskretna jeśli chodzi o swoje życie prywatne. Wiadomo, że ma dwoje dzieci – córkę Marię i syna Adama[4]. Jednak na temat ich ojca aktorka konsekwentnie milczy. Ile ma dzieci Ewa Kasprzyk? Jak wspomnieliśmy, ma dwoje – córkę i syna.

Obecnie Ewa Kasprzyk jest związana z partnerem, którego tożsamości nie ujawnia. W mediach pojawiały się spekulacje, że jest to znany polski aktor, ale sama zainteresowana nie potwierdziła tych doniesień[5].

Ciekawostki o Ewie Kasprzyk

  • Ewa Kasprzyk jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie[6].
  • W 2007 roku aktorka otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki[7].
  • Ewa Kasprzyk jest wegetarianką i aktywnie wspiera organizacje walczące o prawa zwierząt[8].
  • Aktorka ma 170 cm wzrostu[1].

Podsumowanie

Ewa Kasprzyk to bez wątpienia ikona polskiego kina. Jej role w takich filmach jak “Kogel-mogel”, “Kiler” czy “Nic śmiesznego” na stałe wpisały się w historię polskiej kinematografii.

Mimo upływu lat, aktorka wciąż zachwyca swoim talentem, urodą i charyzmą. Choć jest bardzo dyskretna jeśli chodzi o życie prywatne, wiemy, że ma dwoje dzieci i jest szczęśliwa u boku partnera. Ewa Kasprzyk to prawdziwa diwa polskiego kina, która niezmiennie cieszy się sympatią i uznaniem widzów.

Źródła:
[1] “Ewa Kasprzyk – wzrost, waga, wymiary”, Kobieta.pl, dostęp: 10.05.2023, https://www.kobieta.pl/artykul/ewa-kasprzyk-wzrost-waga-wymiary
[2] “Ewa Kasprzyk”, Filmweb, dostęp: 10.05.2023, https://www.filmweb.pl/person/Ewa+Kasprzyk-5650
[3] “Ewa Kasprzyk”, Filmpolski.pl, dostęp: 10.05.2023, http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=111702
[4] “Ewa Kasprzyk – dzieci”, Gala.pl, dostęp: 10.05.2023, https://www.gala.pl/artykul/ewa-kasprzyk-dzieci
[5] “Ewa Kasprzyk – partner”, Jastrząb Post, dostęp: 10.05.2023, https://jastrzabpost.pl/newsy/ewa-kasprzyk-partner_891072.html
[6] “Ewa Kasprzyk”, Wikipedia, dostęp: 10.05.2023, https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Kasprzyk
[7] “Złote Kaczki 2007 rozdane!”, Film.org.pl, dostęp: 10.05.2023, https://film.org.pl/a/43892/zlote-kaczki-2007-rozdane/
[8] “Ewa Kasprzyk: Jestem wegetarianką”, Onet Kobieta, dostęp: 10.05.2023, https://kobieta.onet.pl/ewa-kasprzyk-jestem-wegetarianka/zyx7q