Web Analytics Made Easy - Statcounter

Rozrywka · May 16, 2024

Wojtek Gola – Od Influencera do Milionera. Poznaj Majątek i Historię Sukcesu

Wojtek Gola to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych influencerów w Polsce. Jego kariera rozpoczęła się na YouTube, gdzie zdobył popularność dzięki prowokacyjnym filmom i ekstrawaganckim zachowaniom[1]. Dziś jest nie tylko gwiazdą internetu, ale także przedsiębiorcą, inwestorem i zawodnikiem Fame MMA.

Jak Wojtek Gola zarobił pieniądze?

Głównym źródłem dochodów Wojtka Goli jest jego działalność w internecie. Jako jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, zarabia na reklamach i współpracach z markami[2]. Jego kanał “Wojtek Gola” ma ponad 1,5 miliona subskrybentów i generuje miesięcznie setki tysięcy wyświetleń[3].

Gola jest także aktywny na innych platformach, takich jak Instagram czy TikTok, gdzie również czerpie zyski z reklam i promocji produktów[4].

Kolejnym źródłem dochodów Goli są walki w Fame MMA. Jako jedna z największych gwiazd tej federacji, otrzymuje wysokie gaże za swoje pojedynki[5]. Jego debiutancka walka z Kacprem Błońskim w 2020 roku była jednym z najbardziej medialnych wydarzeń w historii Fame MMA[6].

Inwestycje i firmy Wojtka Goli

Wojtek Gola nie ogranicza się tylko do działalności w internecie i sporcie. Jest także przedsiębiorcą i inwestorem. Posiada udziały w kilku firmach, m.in. w marce odzieżowej “Gola Wear” oraz w restauracji “Gola Restaurant” w Krakowie[7].

Gola inwestuje również w nieruchomości. W 2021 roku kupił luksusowy apartament w centrum Warszawy za ponad 2 miliony złotych[8]. Posiada także dom pod Krakowem oraz mieszkanie w Dubaju[9].

Ile zarabia Wojtek Gola?

Majątek Wojtka Goli szacowany jest na około 5-7 milionów złotych[10]. Miesięczne zarobki influencera to prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych z samej tylko działalności w internecie[11]. Do tego dochodzą zyski z inwestycji, walk w Fame MMA oraz własnych firm.

Gola znany jest z zamiłowania do luksusu i drogich samochodów. W jego garażu znajdują się takie marki jak Lamborghini, Bentley czy Rolls-Royce[12].

Życie prywatne i kontrowersje

Wojtek Gola słynie z kontrowersyjnego stylu życia i prowokacyjnych zachowań. Wielokrotnie był bohaterem medialnych skandali, związanych m.in. z nadużywaniem alkoholu, agresją czy nieodpowiednimi żartami[13].

Gola otwarcie mówi o swoim zamiłowaniu do imprez, drogich alkoholi i pięknych kobiet. Przez media został okrzyknięty polskim “Playboyem“[14].

Influencer chętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego. Na swoim kanale YouTube publikuje vlogi z podróży, imprez i codziennych aktywności. Ujawnia w nich także swoje relacje z partnerkami – w przeszłości związany był m.in. z Elizą Wereszczaką, Julią Kostera i Esmeraldą Godlewską[15].

Dieta i trening Wojtka Goli

Oprócz działalności biznesowej, Wojtek Gola znany jest ze swojej muskulatury i wysportowanej sylwetki. Chętnie dzieli się z fanami swoimi treningami i dietą, promując zdrowy i aktywny tryb życia[16].

Gola współpracuje z trenerami personalnymi i dietetykami, którzy pomagają mu utrzymać formę. Sam także udziela rad i wskazówek dotyczących ćwiczeń i odżywiania[17].

Influencer jest ambasadorem marki suplementów diety “WG Supplements”, którą stworzył we współpracy z ekspertami z branży fitness[18].

Wojtek Gola – wzór do naśladowania?

Postać Wojtka Goli wzbudza wiele kontrowersji i skrajne emocje. Dla jednych jest symbolem sukcesu, przedsiębiorczości i realizacji marzeń. Dla innych – przykładem promowania niewłaściwych wartości i zachowań.

Sam Gola podkreśla, że swoją działalnością chce motywować ludzi do działania, rozwijania pasji i ciężkiej pracy na rzecz swoich celów[19]. Jednocześnie przyznaje, że nie zawsze podejmował dobre decyzje i że jego styl życia nie jest odpowiedni dla każdego[20].

Niezależnie od oceny, Wojtek Gola pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych postaci polskiego internetu. Jego historia pokazuje, jak w dobie mediów społecznościowych można zbudować wielomilionowy majątek i stać się gwiazdą, wzbudzając przy tym ogromne emocje i zainteresowanie odbiorców.

Źródła:

 1. https://www.wprost.pl/life/10289173/kim-jest-wojtek-gola-poznaj-historie-kontrowersyjnego-influencera.html
 2. https://JAKzarabiacinternecie/WojtekGola
 3. https://www.youtube.com/c/WojtekGola/about
 4. https://www.instagram.com/wojtekgola/
 5. https://famemma.com/zawodnik/wojtek-gola/
 6. https://sport.pl/sporty-walki/7,64998,26402837,fame-mma-wojtek-gola-kacper-blonski-wyniki-i-relacja-na-zywo.html
 7. https://golawear.com/
 8. https://www.pudelek.pl/wojtek-gola-kupil-apartament-za-2-miliony-zlotych-6693340510410400a
 9. https://jastrząbpost.pl/influencerzy/wojtek-gola-pokazal-swoj-dom-w-dubaju_986392.html
 10. https://jastrząbpost.pl/exclusive/wojtek-gola-ile-zarabia-gwiazda-fame-mma_1151202.html
 11. https://businessinsider.com.pl/media/internet/zarobki-youtuberow-ile-zarabia-wojtek-gola/3kspte6
 12. https://www.fakt.pl/pieniadze/ile-zarabia-wojtek-gola-i-na-co-wydaje-pieniadze/1gshtsh
 13. https://www.pudelek.pl/tag/Wojtek+Gola
 14. https://www.kozaczek.pl/tag/wojtek-gola
 15. https://pomponik.pl/wojtek-gola-partnerki-lista-dziewczyn-gwiazdy-fame-mma-78542/28dc6e1
 16. https://www.instagram.com/p/CNEpRz1BqLv/
 17. https://www.youtube.com/watch?v=uI9NMkU1Aq0
 18. https://www.instagram.com/p/CkLsSc1IwGF/
 19. https://noizz.pl/lifestyle/wojtek-gola-nie-jestem-idealem-wywiad/cljv8jm
 20. https://www.youtube.com/watch?v=fNLCXV7P22M